top of page

Jacobsen Bolsø blir værende i Lysekloster!

Nora

Oppdatert: 21. mars

Angrepsspilleren Jacob Jacobsen Bolsø (23) har signert en kontrakt som binder ham til klubben ut 2026.

Bolsø kom til oss på lån fra Åsane i fjor vinter og ble raskt en nøkkelspiller. Han har tidligere vært norgesmester og skandinavisk mester i juniorfotball med Molde, før han markerte seg som en målfarlig spiss i Træff med 16 mål på 26 kamper i 2022. Det året ble han også stemt frem som årets unge spiller i Post Nord-ligaen. Åsane plukket opp Bolsø det påfølgende året, men etter en halv sesong ble angrepsspilleren lånt ut. Først et nytt halvår i Træff, så fant han veien til Lysekloster – en klubb han nå har valgt å bli i.

 

- Jeg valgte å bli i Lysekloster først og fremst fordi jeg trives utrolig godt i klubben, med spillergruppen og alle rundt. Samtidig er det en ambisiøs klubb som jeg håper å ta steg sammen med, sier Jacobsen Bolsø.  

 

Jacob har blitt et kjent ansikt for de fleste på Lysekloster Family Arena, og i spørsmål om hvilke forventninger vi kan ha til han i år, svarer han påfølgende:

 

- Av meg i år kan dere forvente en sulten angrepsspiller som kommer til å jakte mål i hver eneste kamp for å hjelpe laget til topps.


Dette sier hovedtrener, Ruben Hetlevik, om å ha med Jacobsen Bolsø videre:

 

- Vi er veldig glade for å få nok en viktig brikke på plass. Jacob er en av våre fremste lagspillere. Han leverer alltid på innsats og gleder seg på andres vegne. Han er alltid villig til å gå på løp og er målfarlig. Jeg blir ikke overrasket om klubber i høyere system blir nysgjerrig i løpet av sesongen.

Comments


grasrot blank.png
  • Facebook - Hvit Circle
  • X
  • Hvit Instagram Ikon
rentil_logo_blaa-rgb.png
epost.png

© 2020 Lysekloster Idrettslag. Laget med Wix.com

bottom of page