Emmanuel Tchotcho Bangoura (21) kommer på lån fra Åsane, mens Kristoffer Nesse Stephensen (33) og Mads Bådsvik (23) har signert en avtale som strekker seg ut 2025-sesongen.

- Jeg ble interessert i Lysekloster på grunn av deres ambisjoner og måten de jobber på som klubb. De har et sterkt sportslig opplegg og en fin gruppe spillere og trenere som ønsker å utvikle seg. Det var en mulighet for meg til å ta nye steg i karrieren og bidra på banen, sier Bangoura.
- Lysekloster gir meg muligheten til å fortsette som fotballspiller på et bra nivå, og lysten til å prestere er fortsatt høy. Ambisjonen om å være med i toppen av tabellen er også med på å skape motivasjon, sier Nesse Stephensen.
- Noe av det som vekket min interesse for Lysekloster, var nok først og fremst den offensive spillestilen laget har. I tillegg hadde jeg noen gode samtaler med Ruben i forkant, der han fremhevet flere elementer som passet meg godt, blant annet hvordan klubben har en offensiv tilnærming og er aggressive i spillet sitt. Dessuten har jeg fått et veldig godt inntrykk av spillergruppen, og ser frem til å bli en del av et miljø hvor jeg kan utvikle meg til å bli en enda bedre fotballspiller, sier Bådsvik.
Bangoura fikk sin Åsane-debut borte mot Os i NM i 2022 og senere i Obosligaen – fire måneder etter at han spilte 5.divisjon i Kvernbit. Nesse Stephensen debuterte for Åsane i 2015 og spilte totalt 87 kamper før han gikk til Nest-Sotra etter 2017-sesongen. Han kom tilbake til Åsane for tre år siden etter et skadepreget opphold i Mjøndalen. Bådsvik startet karrieren i Vaulen og Sola før turen gikk videre til Madla i 2019. De siste årene har fotballen tatt han østover til Lokomotiv Oslo, Ullern og Follo – der han i fjor sto med 12 mål på 26 kamper.
- Jeg er en offensiv og kreativ spiller som elsker å utfordre en mot en. Jeg trives med ballen i beina og liker å gjøre det lille ekstra på banen med driblinger og underholdende detaljer. Målet mitt er alltid å skape ubalanse hos motstanderen og bidra med både mål og målgivende pasninger, sier Bangoura.
- Jeg har gode basisferdigheter, bra fotballforståelse og blikk for spillet og god mentalitet, sier Nesse Stephensen.
- Jeg vil beskrive meg selv som en kreativ spiller med en direkte spillestil. Noe av det beste jeg vet er å utfordre én mot én, skape sjanser og bidra med mål. Dribling og hurtighet i siste tredjedel er nok mine sterkeste egenskaper. Samtidig er det viktig for meg å være en lagspiller og en bidragsyter, som jobber hardt både på og utenfor banen, sier Bådsvik.
De er alle tre i troppen til seriestart i morgen når vi tar imot Sotra Kl. 15:00 på Lysekloster Sporty Arena. Dette sier hovedtrener, Ruben Hetlevik, om nysigneringene:
- Vi er veldig glade for å låne Emmanuel og takker Åsane med Hiep i spissen for et godt samarbeid. Emmanuel har sin x-faktor i det offensive. Han har et voldsomt rykk og er i tillegg driblesterk. Det skal bli spennende å følge han utover våren.
- Skadefri og i form kommer Kristoffer til å dominere i PostNord-ligaen. Med sin fotballklokskap, ro og pasningsfot har han evner til å styre tempoet i kamper og sette opp sine lagkamerater i gode situasjoner. Han er i tillegg en vinner som er villig til å legge ned det arbeidet som kreves. Vi er meget fornøyde med at vi har fått Kristoffer med i Lysekloster.
- Mads hadde en god sesong for Follo i fjor med 14 målpoeng. Han har imponert oss med å være en sterk og kvikk dribler som ofte kommer i avslutningsposisjon. Vi håper Mads kan fortsette å utvikle seg her i Lysekloster.
Kommentare